Отпуск бащинство

  • rumens
    Участник
    # преди 2 седмици, 6 дни

    Самоосигуряващо лице, осигурено за всички осигурителни случаи, ще ползва отпуск по бащинство.
    Разкрито е разплащателно перо Бащинство с тип 27 – бременност и раждане.
    Въведени са в отсъствия тези 15 календарни дни.

    Въпросът ми е какъв е процента за ЗОВ върху бащинството 4.8% или 8%
    При работниците и служителите е 4.8%, как стоят нещата със самоосигуряващи лица.
    В кой нормативен документ е описано това?

    # преди 2 седмици, 3 дни

    Здравейте,
    размерът на ЗОВ при болничен лист, бременност и раждане, отглеждане на дете и отпуск за баща по чл.163, ал.8 от КТ е в размер на 4.8 %. При самоосигуряващите се лица здравната вноска е за тяхна сметка, като е необходимо да се създаде ново разплащателно перо с тип 102 (Номенклатури -> Разплащателни пера -> Удръжки) и да се добави в счетоводна информация на лицето.

Преглеждане на 2 съобщения - от 1 до 2 (от всички 2)

You must be logged in to reply to this topic.